Fire vinnere av «den alternative nobelprisen»

En organisasjon som redder migranter fra drukningsdøden i Middelhavet er blant vinnerne av «den alternative nobelprisen».

ITALIA: En frivillig fra SOS Méditerranée gir fem med migranter som har blitt plukket opp utenfor kysten av Italia i fjor. Organisasjonen vant en gjev pris i går. Foto: Jeremias Gonzalez, AP/NTBITALIA: En frivillig fra SOS Méditerranée gir fem med migranter som har blitt plukket opp utenfor kysten av Italia i fjor. Organisasjonen vant en gjev pris i går. Foto: Jeremias Gonzalez, AP/NTB

Fire aktører er vinnere av årets Right Livelihood Award. Blant vinnerne er SOS Méditerranée, som drifter et norsk redningsskip i Middelhavet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Russland

Fjodor Lukjanov intervjuer Putin én gang i året: – Den verdens­or­denen som Putin etter sigende ville være en del av, er død

Iran

«Prinsen» står klar til å ta makta

Analyse

Velykket ran i Venezuela vekker nye, våte volds­drøm­mer i Washington