Gjemmer unna kunst til ti milliarder kroner

Abramovitsjs kunstsamling

Roman Abramovitsjs relasjon til Vladimir Putin gjorde at han i fjor ble tvunget til å selge seg ut av fotballklubben Chelsea. Men 56-åringen sitter fortsatt på enorme verdier. Ifølge The Guardian eier den russiske oligarken kunst til en verdi av drøyt ti milliarder kroner, deriblant verker av Picasso, Monet, Mondrian og Matisse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Etter kong Haralds bortgang har konge­stof­fet flommet over i norske medier. Nå er det nok, mener Anki Gerhardsen – og får støtte fra tidligere NRK-ansatte.

Medier

En ny kokebok-app hentet opp­skrif­ter og bilder fra matblogger uten tillatelse. Nå legger Schibsted seg flate.

Kulturtirsdag

For 40 år siden omkom Edvard Vigebo i brannen på Hotel Caledonien. På et sykehjem i samme sørlandsby etterlot kunstneren seg et sjeldent verk.