Gjemmer unna kunst til ti milliarder kroner

Abramovitsjs kunstsamling

Roman Abramovitsjs relasjon til Vladimir Putin gjorde at han i fjor ble tvunget til å selge seg ut av fotballklubben Chelsea. Men 56-åringen sitter fortsatt på enorme verdier. Ifølge The Guardian eier den russiske oligarken kunst til en verdi av drøyt ti milliarder kroner, deriblant verker av Picasso, Monet, Mondrian og Matisse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Utdanning

Utdan­nings­di­rek­to­ratet foreslår å fjerne frem­med­språk som fellesfag i videre­gå­ende skole. Språk­læ­rere roper varsko.

Teater

Natio­nal­thea­trets «Sykdom og sosial nød» stakk av med tre Hedda­pri­ser søndag. Arne Lygre mottok æresprisen.

Bøker

Skuffelse, skepsis – og forsiktig optimisme. Tidligere Vinduet-redaktører reagerer ulikt på nyheten om at tids­skrif­tet skal overtas av Vagant.