Danmark

– Du burde være stripper

Hatmeldinger, upassende kommentarer og falske bilder. I en ny bok forteller Pernille Skipper om elleve år i politikken.

Trakassert: Enhedslistens tidligere frontfigur Pernille Skipper har hatt en stalker og mottatt drapstrusler og utallige nedverdigende kommentarer. Her fra det danske valget i 2019. Foto: Philip Davali, AFP/NTBTrakassert: Enhedslistens tidligere frontfigur Pernille Skipper har hatt en stalker og mottatt drapstrusler og utallige nedverdigende kommentarer. Her fra det danske valget i 2019. Foto: Philip Davali, AFP/NTB

En gang var Pernille Skipper, som representant for Enhedslisten i det danske Folketinget, på et møte i et departement. Hun sto sammen med en liten gruppe parlamentarikere da en statsråd kom inn døra sammen med sine embetsfolk. Statsråden gikk rundt og hilste på de frammøtte. Da han kom Skipper, sa han:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Fra operasjon «Epic Fury» til «Economic Outcast».

Sverige

Jimmie Åkessons regje­ringsdrøm ser allerede ut til å være smeltet bort

Usa

Den prois­ra­elske lobby­grup­pa Aipac vil knuse Abdul El-Sayed og hjelpe Mike Rogers til seier i senats­valget i Michigan. Men Rogers’ allierte vil helst at or­ga­ni­sa­sjonen holder seg unna.