Danmark

– Du burde være stripper

Hatmeldinger, upassende kommentarer og falske bilder. I en ny bok forteller Pernille Skipper om elleve år i politikken.

Trakassert: Enhedslistens tidligere frontfigur Pernille Skipper har hatt en stalker og mottatt drapstrusler og utallige nedverdigende kommentarer. Her fra det danske valget i 2019. Foto: Philip Davali, AFP/NTBTrakassert: Enhedslistens tidligere frontfigur Pernille Skipper har hatt en stalker og mottatt drapstrusler og utallige nedverdigende kommentarer. Her fra det danske valget i 2019. Foto: Philip Davali, AFP/NTB

En gang var Pernille Skipper, som representant for Enhedslisten i det danske Folketinget, på et møte i et departement. Hun sto sammen med en liten gruppe parlamentarikere da en statsråd kom inn døra sammen med sine embetsfolk. Statsråden gikk rundt og hilste på de frammøtte. Da han kom Skipper, sa han:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Gaza-flotiljen

Israels sikker­hets­mi­nisters ydmykelse av flotilje­aktivistene har skapt inter­na­sjonal furore. Aktivister advarer mot å framstille Itamar Ben-Gvir som et unntak fra israelsk politikk.

Ukraina-krigen

EU diskuterer hvem som kan snakke med Kreml, men klarer ikke å samle seg om ett navn.

Reportasje

I Venezuela bobler sinnet under en tykk overflate av uvisshet etter at USA kidnappet landets president Nicolás Maduro.