Essay

Kapitalismen som luftslott

Hvilken verden har vi mennesker latt bygge? Det er spørsmålet i Vinge/Müllers siste Ibsen-tolkning.

Byggmester i ny drakt: Vinge/Müllers oppsetning av Ibsens «Bygg­mester Solness» setter mennesket som byggmester under lupen. Foto: Ole Herman Andersen/ Det Norske TeatretByggmester i ny drakt: Vinge/Müllers oppsetning av Ibsens «Bygg­mester Solness» setter mennesket som byggmester under lupen. Foto: Ole Herman Andersen/ Det Norske Teatret
[@portabletext/react] Unknown block type "cover-box", specify a component for it in the `components.types` prop

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kronikk

Kan store fotball­pre­sta­sjoner påvirke fødsels­tal­lene i et land?

Arbeidsliv

Fagfor­bundet og LO mener kommune­an­satte har rett til sykepenger selv om arbeids­giver eller Nav er uenig. Nå tar de saken til Arbeids­retten.

Venezuela

Årevis med sanksjoner har gjort Venezuela eksep­sjonelt dårlig rigget til å håndtere en humanitær krise som jord­skjel­vet nå har utløst.