Bistand

Norad får milliarder

Utenriksdepartementet gir milliarder av kroner og en rekke stillinger til Norad.

HÅP: Anniken Huitfeldt (Ap) og Anne Beate Tvinnerheim (Sp) har stor tro på Norads forvaltning av bistandsmidler vil føre til en effektivisering av norsk bistandsarbeid. FOTO: Pontus Höök, NTBHÅP: Anniken Huitfeldt (Ap) og Anne Beate Tvinnerheim (Sp) har stor tro på Norads forvaltning av bistandsmidler vil føre til en effektivisering av norsk bistandsarbeid. FOTO: Pontus Höök, NTB

Norsk bistand står foran en stor omorganisering. Regjeringen overfører nå forvaltningen av bistandsmidler fra Utenriksdepartementet (UD) til Direktoratet for utviklingssamarbeid (Norad).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Libanon

Libanons regjering har sagt seg villig til å begynne freds­sam­taler med Israel. Den kristne aktivisten Rafi Madayan anklager dem for å svikte motstands­kampen.

Ungarn

Oppo­si­sjonen jubler etter at konser­va­tive Péter Magyar knuste Viktor Orbán i helgas valg. Men det er usikkert hvor mye han vil skille seg fra sin forgjenger.

Reportasje

I dag ventes resul­ta­tene i det som omtales som Ungarns viktigste valg. Klasse­kam­pen tok tempe­ra­turen i Budapest rett før folk gikk til urnene.