Palestina

Advarer mot bosettervold

Den israelske hæren advarer regjeringen om at palestinere utsettes for terror. Dette er et stort paradoks, mener forsker.

I SORG: Etterlatte sørger under lørdagens begravelse til Qusai Matan – en 19 år gammel palestiner som ble drept av bevæpnede israelske bosettere i landsbyen Burqa på Vestbredden. FOTO: NASSER NASSER, AP/NTBI SORG: Etterlatte sørger under lørdagens begravelse til Qusai Matan – en 19 år gammel palestiner som ble drept av bevæpnede israelske bosettere i landsbyen Burqa på Vestbredden. FOTO: NASSER NASSER, AP/NTB

Salah Awwad (27) er en av dem som har opplevd de økende spenningene i de palestinske områdene på egen kropp. Han ble i forrige uke tvunget til å flytte fra gården sin etter trusler fra israelske bosettere. Her bodde han med sine ni barn.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Iran

Eksperter tror det bare er et spørsmål om tid før Donald Trump gir klarsignal for et enda større angrep mot Iran.

Serbia

Oppo­si­sjons­po­li­tiker Radomir Lazović frykter regimets reaksjon hvis Student­lista vinner søndagens valg i Serbia.

Kommentar

Bataljen om USA-valget fylles med ideolo­giske kjepp­hes­ter og sverte­kam­panjer.