Sudan

Går sammen mot krigen

Etter en to dager lang konferanse i Kairo sier Frihets- og endringsfronten at de vil jobbe for et bredt politisk initiativ for å få slutt på krigen i Sudan.

KAMPER: Svart røyk pumper ut av en lagerbygning i Sudans hovedstad, Khartoum under kampene i juni. FOTO: AFP/NTBKAMPER: Svart røyk pumper ut av en lagerbygning i Sudans hovedstad, Khartoum under kampene i juni. FOTO: AFP/NTB

Alliansen av sivile krefter i Sudan, Frihets og endringsfronten (FFC), avsluttet tirsdag en to dagers konferanse i Kairo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

Eks-for­svars­mi­nister Mykhajlo Fedorov var blant Ukrainas mest populære politikere. Nå mener analy­ti­kere at videotalen hans kan ha satt en stopper for oppturen.

Midtøsten

Israel mener Erdoğan trekker Tyrkia inn i «farlige eventyr» i Syria. Men Netanyahu spiller selv et farlig spill ved å trappe opp konflikten før valget, mener tidligere tyrkisk diplomat.

Tyskland

Debatten om et forbud mot «høyre­eks­tre­mis­tiske» AFD har blusset opp igjen – mens partiet bare vokser.