Arbeidsliv

Skal levere døgnet rundt

Wolt kan nå levere mat hjem til sultne oslofolk hele døgnet. Tillitsvalgt i konkurrenten Foodora mener det er et symptom på en uregulert bransje.

DELER OPP ARBEIDS­DAGEN: Charit Ranatunga er positiv til å jobbe natt. Som frilanser har han mulighet til å sove på ­ettermiddagen i stedet, ­forteller han. DELER OPP ARBEIDS­DAGEN: Charit Ranatunga er positiv til å jobbe natt. Som frilanser har han mulighet til å sove på ­ettermiddagen i stedet, ­forteller han.

Utenfor Max Burger på Grønland står Wolt-bud Charit Ranatunga. Det er fredag formiddag, og han er i gang med en av dagens første leveringer. Nå kan Ranatunga også jobbe på natta.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Datasenter

68 datasen­ter­ak­tører venter på kraft til nye prosjekter i Norge. De største planlagte prosjek­tene er uten­landsk­eide og skal forsyne tekgi­ganter.

Bolig

I Oslo og Bergen er boligkøen av studenter endeløs, mens den andre steder i landet så vidt krever oppmerk­somhet.

Trossamfunn

Etter Berlin-terroren har flere bedt om at religiøse ledere kommer på banen i kampen mot homofobi. Vi jobber konti­nu­erlig for mangfold, forteller imam Faruk Terzic.