Colombia

Kaos står i vegen for Petro

Politikarar og fagforenings­leiarar meiner Colombia si første venstresideregjering er truga av eit «mjukt» kupp.

Ba om støtte: President i Colombia Gustavo Petro, saman med visepresident Francia Marquez, snakka til ein støttemarsj for si eiga regjering i Bogota på onsdag. Foto: Fernando Vergara, NTBBa om støtte: President i Colombia Gustavo Petro, saman med visepresident Francia Marquez, snakka til ein støttemarsj for si eiga regjering i Bogota på onsdag. Foto: Fernando Vergara, NTB

Neste veke skulle den venstreorienterte presidenten i Colombia, Gustavo Petro, kome på besøk til Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Storbritannia

Etter kata­stro­fe­re­sul­ta­tene i lokal­valget i Storbri­tannia lover Keir Starmer å få Labour på rett spor. Det er trolig for seint, mener tidligere Labour-politiker.

Kina

Et møte med den kinesiske bonden som ble pioner for en helt ny landbruks­modell – og bidro til å gjøre Kina til en global stormakt.

Iran-krigen

I forrige uke skulle USAs blokade tvinge Iran i kne på få dager. Nå konklu­derer CIA med at Iran vil holde ut i månedsvis.