Klassekampen

Mot Nato i Japan

Emmanuel Macron er skeptisk

7. juni 2023

Den franske presidenten Emmanuel Macron er bekymret over forslaget om å åpne et Nato-kontor i Japan, og understreker at Nato bør holde seg til Nord-Atlantis, slik Natos retningslinjer klart understreker. Det er første gang Nato diskuterer å opprette en base utenfor dette området.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Bli abonnent

Allerede abonnent? Logg inn

Utenriks

Brasil3. nov.

Forrige uke opplevde Rio de Janeiro sin dødeligste politi­ope­rasjon noensinne. Det må forstås i sammenheng med USAs krig mot «narko­ter­ro­ris­ter», sier en brasi­liansk journalist til Klasse­kam­pen.

Sudan3. nov.

Barn som flykter aleine og folk som er utmattet og utsultet. Shashwat Saraf i Flykt­ning­hjelpen er forferdet over det han ser i Tawila, nær El Fasher.

Ideer1. nov.

Å kalle Trump fascist er verken treffende eller klokt av venstre­sida, mener Anton Jäger, idéhis­to­ri­keren kjent for samtids­dia­gnosen «hyper­po­li­tikk».

Se mer
Ta kontaktMin sidePersonvernerklæringÅpenhetslovenAbonnementsvilkår
Sentralbord: 21 09 30 00Kundeservice: 21 09 30 01klassekampen@klassekampen.no
Grønland 4
Boks 9257 Grønland
0134 Oslo
Orgnr: 925 350 605
Klassekampen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
Ansvarlig redaktør er .
Logo: Redaktøransvar
Klassekampen
Bli abonnent
Klassekampen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
Ansvarlig redaktør er .
Logo: Redaktøransvar