ReportasjeFilippinene

Drukner i vold og sjuke barn

Mens vannet stiger forsvinner venstre­aktivister som utfordrer regjeringen og hæren.

FORSØPLING OG FLOM: Oversvømmelser er en del av hverdagen i byen Bulacan, nord for Manila. Vann fra elva strømmer ut i gatene og søppel flyter i flomvannet. Barn som leker i det skitne vannet, får infeksjoner på beina, smittes av mygg med denguefeber, blir kvalme og kaster mye opp. FORSØPLING OG FLOM: Oversvømmelser er en del av hverdagen i byen Bulacan, nord for Manila. Vann fra elva strømmer ut i gatene og søppel flyter i flomvannet. Barn som leker i det skitne vannet, får infeksjoner på beina, smittes av mygg med denguefeber, blir kvalme og kaster mye opp.

Det er ettermiddag i Bulacan, like nord for Filippinenes hovedstad Manila. Sola står lavt. Vann fra elva flommer i gatene. I det skitne vannet flyter avfall. Det lukter, det er varmt, fluer surrer i lufta.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Latin-amerika

Donald Trumps nye sikker­hets­stra­tegi legger opp til å gjenopp­rette USAs hegemoni i Latin-Amerika. Eksperter tror det blir vanskelig å presse Kina ut.

Teknologi

Dette nye super­verk­tøyet kan snart kontrol­lere livet ditt. Nå slår Signal-topp Udbhav Tiwari alarm om agentisk KI.

Opprusting

Fredag gikk tusenvis av skole­ele­ver i 90 tyske byer ut i streik mot en ny lov. Det skaper hodebry for regje­ringens planer om å bygge Europas største hær.