ReportasjeFilippinene

Drukner i vold og sjuke barn

Mens vannet stiger forsvinner venstre­aktivister som utfordrer regjeringen og hæren.

FORSØPLING OG FLOM: Oversvømmelser er en del av hverdagen i byen Bulacan, nord for Manila. Vann fra elva strømmer ut i gatene og søppel flyter i flomvannet. Barn som leker i det skitne vannet, får infeksjoner på beina, smittes av mygg med denguefeber, blir kvalme og kaster mye opp. FORSØPLING OG FLOM: Oversvømmelser er en del av hverdagen i byen Bulacan, nord for Manila. Vann fra elva strømmer ut i gatene og søppel flyter i flomvannet. Barn som leker i det skitne vannet, får infeksjoner på beina, smittes av mygg med denguefeber, blir kvalme og kaster mye opp.

Det er ettermiddag i Bulacan, like nord for Filippinenes hovedstad Manila. Sola står lavt. Vann fra elva flommer i gatene. I det skitne vannet flyter avfall. Det lukter, det er varmt, fluer surrer i lufta.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Sudan

Vestens økonomiske interesser i De forente arabiske emirater har bidratt til å holde borger­krigen i Sudan i gang, ifølge utvik­lings­forsker Gunnar Sørbø.

Spania

Ceuta-krisa splitter EU: – Kollektiv selv­ska­ding

Usa

Mens Aipac bruker rekord­beløp på å støtte Israel-vennlige demo­kra­tiske kandidater fram mot mellom­valget, mener venstre­si­de­profil Daniel Denvir at den progres­sive bølgen ikke lar seg stoppe.