I dag

Alle skal med

Jeg har vært en idiot. Det er det bare å innrømme. Torsdag 6. april endte opp med å bli en veldig god treningsdag. Belønninga kjente jeg ganske umiddelbart. Ikke i form av sommerkropp og økt levealder, i stedet var det illevarslende murring i venstre kne som banka på døra.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Bok

En tekst­sam­ling presen­terer med hell en alternativ kunst­kri­tisk tradisjon – som likevel er preget av spørs­må­lene som fortsatt kjenne­teg­ner hele feltet.

Bøker

Biblio­tek­sen­tralen i Oslo har store leve­rings­pro­blemer. Sølvberget bibliotek i Stavanger har ikke fått inn nye titler på tre måneder.

Midtøsten

Europas stormakter vurderer nye sanksjoner mot Iran. Det vil styrke Israels insentiv til å gå til ny krig mot landet, mener Iran-analytiker Trita Parsi.