Det er ennå tid

HÅPEFULL: Forfatter og aktivist Rebecca Solnit nekter å la seg knekke i troa på at det kan gå bra. Foto: Kelly Sullivan, Getty ImagesHÅPEFULL: Forfatter og aktivist Rebecca Solnit nekter å la seg knekke i troa på at det kan gå bra. Foto: Kelly Sullivan, Getty Images

De som er opptatt av klima, kan lett bli deprimert. Den amerikanske forfatteren og aktivisten Rebecca Solnit mener altfor mange tror det er for seint. At vi ikke har løsningene, at de andre ikke bryr seg, at ingen egentlig gjør noe, og at vi ikke har gjort noen framskritt:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Dokument

Politikk

Bli med på innsiden av Sylvi-festen

Valg 2025

For å forstå hvorfor Odd Petter (32) ikke stemmer i valget, må vi tilbake til første klasse på barne­sko­len.

Valgkamp

Ole Gunnar Hauso banker ikke på dører, og han deltar ikke i politiske debatter. Likevel har han en stor påvirkning på årets valgkamp.