Dømt for drapet på Birgitte Tengs

Dømt: 52-åringen, slik han er tegnet av rettstegneren til NTB i tinghuset i Haugesund. Tegning: NTBDømt: 52-åringen, slik han er tegnet av rettstegneren til NTB i tinghuset i Haugesund. Tegning: NTB

En 52-åring er dømt for drapet på Birgitte Tengs på Karmøy natt til 6. mai 1995. Mannen falt av stolen og ble liggende på gulvet da retten hadde lest slutningen i dommen mot ham: Han dømmes til 17 års fengsel.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

8. mars

Gruppa Kvinne­ak­ti­vis­tene i Oslo vil slå fast at 8. mars-toget er imot sexkjøp. Å legge lokk på uenig­he­tene ødelegger for den femi­nis­tiske kampen, sier leder i Fri Oslo og Viken.

Helse

Tusenvis i Møre og Romsdal og i Nordland kan miste ambulanse­tjenesten. Nå manes det til folke­opp­rør for å få stanset kuttene.

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.