Palestina

Spår blodig opptrapping

Minst ni palestinere ble drept og 20 såret da israelske styrker tok seg inn i flyktningleiren Jenin på Vestbredden i går.

KJEMPER: Palestinere i Jenin flyktningleir kjempet i går i flere timer mot israelske styrker som raidet leiren på en av de blodigste dagene på mange måneder. Israelske myndigheter har uttalt at raidet forhindret et angrep i Israel. Foto: Majdi Mohammed, AP/NTBKJEMPER: Palestinere i Jenin flyktningleir kjempet i går i flere timer mot israelske styrker som raidet leiren på en av de blodigste dagene på mange måneder. Israelske myndigheter har uttalt at raidet forhindret et angrep i Israel. Foto: Majdi Mohammed, AP/NTB

I går morges gikk israelske styrker inn i Jenin i den største offensiven på mange år. Jenin, der det bor flyktninger fra da Israel ble til i 1948, har utviklet seg til en liten by med farlig høy befolkningstetthet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Intervju

– Menta­li­teten er at «uansett hva Vesten gjør, vil ikke Russland gi etter», sier Russland-forsker

Spania

Oppo­si­sjonen klager, og Marokko hevder fortsatt sin rett til grense­by­ene.

Syria

Kurdisk­le­dede SDF oppløses. For kurdiske Ghassan Bazo betyr det at drømmen som fikk ham til å bli i Syria, er i ferd med å forsvinne.