Tunisia

Protester tross splittelse

Lørdag holdt en splittet opposisjon hver sin protest mot en stadig mer autoritær president.

PROTESTER: Tusenvis av tunisiere demonstrerte lørdag mot den økonomiske krisa landet befinner seg i, og mot president Kais Saied. En mann holder et skilt der det står «Gå av». Foto: Hassene Dridi, AP/NTBPROTESTER: Tusenvis av tunisiere demonstrerte lørdag mot den økonomiske krisa landet befinner seg i, og mot president Kais Saied. En mann holder et skilt der det står «Gå av». Foto: Hassene Dridi, AP/NTB

Den tunisiske opposisjonen er enige om at president Kais Saied har tatt landet i mer autoritær retning, men der stanser også enigheten.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.

Iran

Iran-krigen skulle inn i en mer lavmælt, økonomisk fase. I stedet har den militært blusset opp igjen – to måneder før valget i USA.