Åtte tenårings­jenter tiltalt for drap i Toronto

Det var visstnok etter en interaksjon på sosiale medier at åtte jenter – i alderen 13 til 16 – møttes i Toronto sentrum, natt til søndag, der de «omsvermet» og knivstakk en 59 år gammel mann. Mannen, som for øvrig var hjemløs, døde av skadene straks han var blitt fraktet til sykehuset samme morgen. Jentene ble arrestert like etterpå, og politiet hadde lite informasjon om de nokså uvanlige gjerningspersonene under tirsdagens pressekonferanse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Pizza- og kajakk-vitser har til nå preget Spanias valgkamp.

Valg i israel

Pale­stinske borgere ble det israelske valgets vinnere. Nå anklager Benjamin Netanyahu dem for å være finansiert av Qatar.

Reportasje

Abdul El-Sayed vil gi syke ameri­ka­nere rett til helse­tje­nester. Hans rike fiender anklager muslimen for å være en trussel mot USA.