Sluttsats

Fylla. Bruksanvisning.

Boogie- og bilensemblet Vazelina ved veis ende. Foto: Hanna Kristin HjardarBoogie- og bilensemblet Vazelina ved veis ende. Foto: Hanna Kristin Hjardar

Det var ikke en avslutning vi egentlig ønsket oss, men – åh! – vi hadde ventet på den så lenge! Det var nå nesten tre år siden Vazelina Bilopphøggers annonserte punktum for en fire tiår lang og fenomenal karriere. Utsolgte konserter under vignetten «Førti år med vondt brenn’vin» på Kongsvinger, Gjøvik og Elverum skulle følges av tre dager til ende i Oslo Spektrum – og så kom pandemien. Der satt vi, flere tusen av oss, med billetten i postkassa – tørste og rastløse, med kroppen full av uforløst dans.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kommentar

Støtte til eit Israel som drep journa­listar, er kravet for å sleppa til i ameri­kanske, liberale media.

Musikk

Mener NRK kan bli bedre: – Blime står for en musikalsk for­flat­ning

Bøker

Menns historier er under­re­pre­sentert i fiksjonen, ifølge britiske Jude Cook. – Jeg bekymrer meg for at min åtte år gamle sønn ikke vil ha noen litterære helter.