Sluttsats

Fylla. Bruksanvisning.

Boogie- og bilensemblet Vazelina ved veis ende. Foto: Hanna Kristin HjardarBoogie- og bilensemblet Vazelina ved veis ende. Foto: Hanna Kristin Hjardar

Det var ikke en avslutning vi egentlig ønsket oss, men – åh! – vi hadde ventet på den så lenge! Det var nå nesten tre år siden Vazelina Bilopphøggers annonserte punktum for en fire tiår lang og fenomenal karriere. Utsolgte konserter under vignetten «Førti år med vondt brenn’vin» på Kongsvinger, Gjøvik og Elverum skulle følges av tre dager til ende i Oslo Spektrum – og så kom pandemien. Der satt vi, flere tusen av oss, med billetten i postkassa – tørste og rastløse, med kroppen full av uforløst dans.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Lars Kinsarviks treskurd finnes i topp­in­sti­tu­sjoner i Chicago, Paris og London. På den som vil smake, venter Nasjo­nal­mu­seets drikkehorn.

Kunstnerpolitikk

Det er gode grunner til at rørleggere ikke deler ut stipender til norske kunstnere, mener Putte H. Dal i Norske Kunst­hånd­ver­kere.

Medier

Skup er bare én av minst 37 prisut­de­linger der medie­bran­sjen hyller seg selv. Er det sunt?