ReportasjeRussland

Tilpasser seg straff

Etter starten av krigen har EU og USA innført omfattende sanksjoner mot Russland i flere bølger. Samtidig går livet i Moskva sin vante gang – nesten.

Handletur: Alt har blitt dyrere, sier journaliststudentene Ksenia og Dasha på kjøpesenteret Gum and Chum i Moskva. Likevel får de stort sett tak i det de er på jakt etter. Handletur: Alt har blitt dyrere, sier journaliststudentene Ksenia og Dasha på kjøpesenteret Gum and Chum i Moskva. Likevel får de stort sett tak i det de er på jakt etter.

Det er starten av desember i Russlands hovedstad, Moskva. Butikker og trær er pyntet med lys og julepynt. Barn, kvinner, menn og familier i tykke frakker trosser kulda for å besøke julemarkedet, som er i full gang på Den røde plass. De kjøper gløgg i bodene og ser på håndverk og julepynt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Det er fins ikke bevis­grunnlag for å avskjedige ICCs Karim Khan, ifølge en enstemmig dommertrio. Norge konklu­derte annerledes.

Intervju

Norge bør etter­fors­ke israelere på norsk jord, mener FN-leder

Analyse

Troy Jackson overtar kandi­da­turet til skandale­ram­mede Graham Platner. Nå må den progres­sive tømmer­hog­geren bevise at han kan samle den samme folkelige støtta.