Klassekampen

Trekkes fra markedet

TELEGRAM

Deul8. des. 2022

Forlaget Gyldendal har valgt å stoppe salget av «Den store boka med eventyr» med umiddelbar virkning. Årsaken er det forlaget omtaler som en «eldre og svært beklagelig oversettelse» av det kjente eventyret «Aladdin og tryllelampen».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Bli abonnent

Allerede abonnent? Logg inn

Kultur

Kulturtirsdag17. feb.

«Usynlig til stede» forteller om det norske etter­krigs­fo­to­gra­fiet som kunst, men først og fremst som hverdags- og salgsvare – og tekno­logisk fremskritt.

Utdanning17. feb.

Kultur­skolen i Oslo må kutte ti millioner i år. Fra høsten gjør de 3800 gratis­plasser om til betalte plasser.

Kommentar16. feb.

Det skulle vere mot natur­lo­vene å arrangere kultur­fes­tival midt­vin­ters i ein liten by på Helgeland, og samtidig med vinter-OL. Men Vinter­lys­fes­ti­valen held fram med stort program og fulle hus.

Se mer
Ta kontaktMin sidePersonvernerklæringÅpenhetslovenAbonnementsvilkår
Sentralbord: 21 09 30 00Kundeservice: 21 09 30 01klassekampen@klassekampen.no
Grønland 4
Boks 9257 Grønland
0134 Oslo
Orgnr: 925 350 605
Klassekampen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
Ansvarlig redaktør er .
Logo: Redaktøransvar
Klassekampen
Bli abonnent
Klassekampen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
Ansvarlig redaktør er .
Logo: Redaktøransvar