Gleder seg ikke til jul

I år oppgir 27 prosent at de i ulik grad gruer seg til jul, og rundt halvparten av disse sier at pengene ikke strekker til. Langt flere enn før sliter med økte kostnader og oppgir at de vil kjøpe mindre mat og julegaver i år – særlig de som tjener minst. Det viser en undersøkelse fra Ipsos gjort for Frelsesarmeen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Potensiell børsno­tering av flere KI-selskaper øker uroen for en potensiell KI-boble. Finans­ministeren mener uansett at fondet må være med på både opp- og nedturer.

Strøm

Rigide regler gjør at 30.000 kommunale boliger går glipp av norgespris på strøm. Regje­ringen vil ikke endre regel­verket.

Havvind

NTNU-professor Jonas Nøland meiner det er eit stort rom for skjønn når ein ekstern aktør skal gjennomgå havvind­pro­sjektet.