Ideer

De store følelsers tid

Det moderne mennesket blir i økende grad oppfattet som et åpent sår som må beskyttes, mener filosof:

KRITISK: I sin forrige bok, «Die potente Frau», kritiserte Svenja Flaßpöhler metoo-bevegelsen for å framstille kvinner som ofre, et synspunkt mange yngre tyske feminister opplevde som støtende. Bildet viser en metoo-demonstrasjon i Hollywood i 2018. FOTO: SARAH MORRIS, GETTY/AFP/NTB Sarah MorrisKRITISK: I sin forrige bok, «Die potente Frau», kritiserte Svenja Flaßpöhler metoo-bevegelsen for å framstille kvinner som ofre, et synspunkt mange yngre tyske feminister opplevde som støtende. Bildet viser en metoo-demonstrasjon i Hollywood i 2018. FOTO: SARAH MORRIS, GETTY/AFP/NTB Sarah Morris

Forfattere som ikke vil komme ut på «hvite» forlag. Feminister som krever at journalister skal ha spesialopplæring, og filmskoleelever som marsjerer ut av filmvisninger med scener som kan tolkes som rasistiske.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

I Trumpistan er medie­til­synet eit politisk våpen. Dårleg for demo­kra­tiet – profi­tabelt for nettplatt­former utan kontroll.

Vi havna på ...

... muse­ums­kon­fe­ranse om bevaring av kunst og kulturarv. Men først noe helt annet ...

Medier

Tidligere PFU-leder Sven Egil Omdal ser flere klare brudd på Vær varsom-­plakaten i Hans Rustads podkast.