Gjestespill

Det er i motbakke det går oppover

RAMMSTEIN: Det måtte 108 lastebiler til for å frakte showet deres til Oslo. FOTO: LISE ÅSERUD/NTB Lise ÅserudRAMMSTEIN: Det måtte 108 lastebiler til for å frakte showet deres til Oslo. FOTO: LISE ÅSERUD/NTB Lise Åserud

Jeg vurderer å gi meg. Altså ikke med livet generelt, selv om det å være kvinne og midt i 40-årene føles som en krevende balanseøvelse i disse «utvidet forståelse av ordet kvinnehelse»-tider. Men seriøst. Jeg vurderer å kaste inn det kulturelle håndkleet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Musikkmagasinet

Essay

Bø!

Bylarm-aktuelle Bygdetrapen etablerer Telemark som et særegent litterært univers.

Album

Verdi verdig

Davidsen vokser seg inn i italiensk repertoar.

Kommentar

Det perfekte publikum

Foten har begynt å bevege seg. Fotbladet løfter seg så vidt fra fotstøtten. Mjukt hvisker foten gamle minner av tråkk mot dansegolvet. Nå fra rullestolen. «Det er noko med dei tonane», skal ho si til meg etterpå, mange ganger. Første gang jeg spilte offentlig, var på en aldersheim. Den hadde det perfekte publikummet, mente mange.