Teater

Det mytiske havet

HAVETS LØYNDOM: I havet bur det mangt vi enno knapt veit om. Men i «Havfruen» gir scenografi, koreografi og lyssetjing oss eit vakkert innblikk i ein del av det løynde. FOTO: OLE EKKER HAVETS LØYNDOM: I havet bur det mangt vi enno knapt veit om. Men i «Havfruen» gir scenografi, koreografi og lyssetjing oss eit vakkert innblikk i ein del av det løynde. FOTO: OLE EKKER

Trøndelag Teater, hovudscena

Av: Tyra Tønnessen og Gjermund Larsen.

Regi: Tyra Tønnessen.

Komponist og arrangør: Gjermund Larsen.

Scenografi og kostyme: Leiko Fuseya.

Koreograf: Kristin Hjort Inao.

Lysdesign: Ingrid Skanke Høsøien.

Musikalsk leiar: Åsmund Flaten.

Med: Sunniva Du Mond Nordal, Ingrid Bergstrøm, Snorre Ryen Tøndel, Madeleine Brandtzæg Nilsen, Tor Ivar Hagen, Karl Bekele Steinland, m. fl.

Havet har til alle tider vore gjenstand for menneskas fabulering og fantasi, og ingen av elementa er rikare på metaforar. Det er den delen av kloden vi veit minst om, og samstundes som det er eitt av dei største spiskammera våre, pumpar vi det fullt av avfall og gift. Det er i dette spennet at dramatikar og regissør Tyra Tønnessen har dikta sitt eige fabulerande eventyr, «Havfruen», ein familiemusikal som hadde premiere på Trøndelag teater laurdag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

The Chekov

«The Chekov» minner meg på hvor mye jeg har savnet å se performanceteater.

Teater

15 år

Hvordan fortelle historien om 22. juli til dagens 15-åringer?

Teater

Utro

Eit humoristisk lite drama der alt det usagde spelar hovudrolla – slik at ein aldri veit heilt kva ein skal tru.