Notert

Fiskeøye i fjorden

NOTERT

FOTO: MARIT HOMMEDAL, NTB Marit HommedalFOTO: MARIT HOMMEDAL, NTB Marit Hommedal

Baroniet i Rosendal har fått en konkurrent. Ute i fjorden ble en mulig turistmagnet avduket i går – det flytende visningssenteret «Salmon Eye». Det rapporteres om folkefest, gratis sushi til alle, DDE i barnehagen og en sol som endelig valgte å komme fram. Inni kunstinstallasjonen ligger et informasjonssenter om norsk havbruksnæring. Søkelyset skal rettes mot alt fra sykdom og lus til CO₂-utslipp. Elbåter frakter besøkende ut til «Salmon Eye», som eies av Eide fjordbruk.©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Dersom Finn Graff hadde vokst opp i en digital tid, ville han ha vært en verdens­stjerne. I vår feirer insti­tu­sjo­nene tegnerens vovede satire.

Kunst

Alle de ansatte ved Ka­trine­holms konsthall har sagt opp i protest mot byens politikere.

Sport

Kjell Inge Røkke sponset verdens lengste hundeløp med tre millioner – og fikk delta i en egen klasse. Saken splitter norske hunde­kjø­rere.