Quiz

KVISS

HET POTET: Poteten kommer i mange farger og fasonger – hvilken sort deler navn med en gudinne i romersk mytologi og en oscarvinnende film fra 2007? FOTO: COLOURBOX HET POTET: Poteten kommer i mange farger og fasonger – hvilken sort deler navn med en gudinne i romersk mytologi og en oscarvinnende film fra 2007? FOTO: COLOURBOX

1. Hvilken forestilling av Lucas Svensson, oversatt av Oda Fiskum, der Monica Dybwad spiller tittelrollen, skal turnere Norge rundt i høst?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Film

Emily Wilson mener Penelope er blitt en fislete type i storfilmen «The Odyssey», som bygger på hennes femi­nis­tiske overset­telse.

Kronikk

Et legebesøk i Namibia minnet meg om noe jeg ikke visste at jeg savnet i Norge.

Datasenter

68 datasen­ter­ak­tører venter på kraft til nye prosjekter i Norge. De største planlagte prosjek­tene er uten­landsk­eide og skal forsyne tekgi­ganter.