Du skal ikke skue kunstbygda på fluene

FLUENES MOTELL

Det hender jo at man er på utkikk etter et trivelig overnattingssted i Gudbrandsdalen. Og for dem av oss som har latt oss sjarmere av dokumentarfilmen «Odelsgutt og fantefølge» (2021), kan Sinclair i Kvam framstå som et fristende alternativ. Det nå ikoniske vertshuset er selve navet i bygda som først ropte et rungende nei til møkkaspreder-kunst, for så å ønske den velkommen med åpne armer. Ja, et besøk på Sinclair føles sannsynligvis litt som å sjekke inn på The Stanley Hotel, hotellet som inspirerte Stephen King til å skrive «Ondskapens hotell». En natt i kulturhistorien!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Wall Street Journal sier ja til KI-genererte debatt­inn­legg. Dags­avi­sens debatt­re­daktør er skeptisk til å sette data­skrev­ne tekster på trykk.

På tampen

Yayoi Kusamas (1929–2026) enorme po­pu­la­ritet skyldes ikke bare at kunst­ver­kene fungerer som utmerkede selfieku­lisser.

Kommentar

Endeleg ein god notidsfilm om andre verdskrig.