Ballen gjennom glasstaket

Etter EM-suksessen må vi alle lære oss å tenke større om kvinner og fotball, skriver Mariken Lauvstad.

Tenk det. Det måtte et kvinnelag til for å «bringe fotballen hjem» til verdens mest fotballgale nasjon. Englands 2–1-seier over Tyskland søndag satte publikumsrekord med mer enn 87.000 fans samlet på Wembley – det største publikummet i europamesterskapets historie, både for menn og kvinner. EM-finalen var også årets mest sette tv-begivenhet i Storbritannia.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Sosiale medier

Storbri­tannia går inn for en streng lov om alders­grense på sosiale medier. Nå må Norge kjappe seg med å følge etter, mener Rødt.

Musikk

Reagerer på Pale­stina­ko­mi­teens fredspipe: – Kultur­vasking

Bøker

Forleg­ger­for­eningen mener uventede nullinger vitner om at Kultur­rådet har økt kravene. Nå vil Trine Skei Grande ha svar.