Notert

NRK styrker andakten

NOTERT

For første gang skal NRK sende gudstjenester på tv hver søndag. Første sending blir 4. september. Tidligere har NRK bare sendt tv-overførte gudstjenester ved høytider. Seks menigheter skal rullere på å ha gudstjenestene – fem i Den norske kirke og én pinsemenighet. «Vi ønsker å gjøre gudstjenestene mer tilgjengelig for alle», sier Gudbjørn Bondhus, produsent i NRK Livssyn, til avisa Dagen. «Vi har sett etter prester som har god formidlingsevne og menigheter med gode musikkrefter». ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Arkitektur

Gaute Brochmann henger bjella på feil katt, ifølge arki­tek­tur­his­to­riker Mari Hvattum. – Problemene vi ser på Økern og Ensjø i dag, er ikke moder­nismens skyld.

Kulturtirsdag

Norges mest mislykkede by eller landets trive­ligste? Byen setter følelser i sving

Medier

Redak­tør­for­eningen vurderer en formell advarsel til Document-­re­dak­tøren. Det er en dårlig idé, mener politisk redaktør i Nettavisen Skjalg Fjellheim.