Milits skal ha tatt regje­rings­sol­dater til fange

NOTERT

Den buddhistiske opprørsgruppa Arakan Army har i mange år kjempet for selvstyre i delstaten Rakhine i Myanmar. I går uttalte Arakan Army at de har tatt 13 regjeringssoldater og en offiser til fange etter sammenstøt i Maungdaw-området. Med det er våpenhvilen mellom Arakan Army og juntaen i Myanmar brutt. Det er i Rakhine at flere hundre tusen Rohingya-muslimer ble fordrevet i 2017. AAW

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Spania

De europeiske minist­renes Ceuta-møte vitner om et forsøk på å stryke over europeisk splittelse, mener en ekspert i EU-rett.

Latin-amerika

Latin-Amerikas høyre­drei­ning er mer enn en retur til fortida, ifølge den Chile-baserte økonomi­his­to­ri­keren Hassan Akram.

Spania

Spanias liberale innvand­rings­po­li­tikk, Vest-Sahara, Israel og USA. Teorier om årsaken florerer etter at 60.000 migranter krysset grensa fra Marokko til Spania.