Rusreform

Vil heller ha rusreform

Oslos sosialbyråd mener nye rusenheter straffer istedenfor å hjelpe rusavhengige:

MOT STRØMMEN: Sosialbyråd Rina Mariann Hansen i Arbeiderpartiet er uenig med partiet sitt og mener en avkriminalisering av narkotika til eget bruk vil være god sosialfaglig politikk.FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR MOT STRØMMEN: Sosialbyråd Rina Mariann Hansen i Arbeiderpartiet er uenig med partiet sitt og mener en avkriminalisering av narkotika til eget bruk vil være god sosialfaglig politikk.FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR

Alle norske kommuner ble fra 1. juli pålagt å ha en rådgivende enhet for russaker. Disse skal ta imot personer som ilegges oppmøteplikt som vilkår for betinget påtaleunnlatelse i saker om bruk og besittelse av narkotika.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

Pisa-un­der­sø­kelsen: Tror resul­tatjag har ødelagt lesegleden

Laks

Gener fra villaksen i norske elver kan brukes til å bygge opp nye bestander.

Natur

Mer enn en tredel av arealet i Grane kommune er vernet. Det bør ikke kommunen tape på, mener ordfører Raymond Fagerli (Sp).