GLEMSK? Spekter-direktør Anne-Kari Bratten virker å lande på at useriøsitet på helt vanlige arbeidsplasser ikke fortjener en politisk løsning, skriver Per Vidar Kjølmoen.
FOTO: TOM HENNING BRATLIE Tom Henning Bratlie/KlassekampenGLEMSK? Spekter-direktør Anne-Kari Bratten virker å lande på at useriøsitet på helt vanlige arbeidsplasser ikke fortjener en politisk løsning, skriver Per Vidar Kjølmoen.
FOTO: TOM HENNING BRATLIE Tom Henning Bratlie/Klassekampen
Når arbeidsgiverorganisasjonene ved Spekter etterlyser høytrykksspyleren for å ta et oppgjør med de grove kriminelle elementene i norsk arbeidsliv (Klassekampen 8. juli), kunne vi ikke vært mer enige. Forskjellen mellom Ap og arbeidsgiverne er at vår kamp for et godt og trygt arbeidsliv ikke stopper der.