Kunst

Stanser NFT-salg

TIZIANA FABI TIZIANA FABI

Skulle du gjerne hatt et italiensk renessanse-verk i eget eie? De italienske myndighetene setter ned foten, etter at en digital kopi av Michelangelos mesterverk «Doni Tondo» i fjor ble solgt for 240.000 euro av museet som huser verket. De fikk riktig nok bare 70.000 av den totale summen – resten gikk til bedriften som produserte NFT-en, melder The Art Newspaper. «Men hvem eier Michelangelos verk, og hvem har rett til å stille det ut?» spør en skribent i La Repubblica. Nå har Italia bedt om stans i at museer inngår kontrakter om NFT-salg.SSL

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

The White Tower | Møter med trær

Knut Skaun Sveen og Daniel Hygstedt Hansen kryper begge under barken.

Kunst

Isolert mot tiden

I Damla Kilickirans installasjon på Femtensesse er eldgamle motiver frest inn i et materiale som blir værende lenge etter at vi er borte.

Kunst

In Minor Keys

Årets hovedutstilling i Venezia kretser rundt koloniale strukturer, men er vanskelig å orientere seg i og forblir utydelig.