Arbeidsliv

Migranter blir grovt utnyttet

Ny rapport om utenlandske arbeidstakere:

FOREBYGGER: Raluca Ioana Motei og BiancaIrina Cristea fra Kirkens Bymisjon på den ukentlige runden rundt i Oslo sentrum for å komme i kontakt med EU-migranter som er sårbare for utnytting. De deler ut brosjyrer med informasjon fra Arbeidstilsynet. FOTO: ELINE BENJAMINSEN Eline BenjaminsenFOREBYGGER: Raluca Ioana Motei og BiancaIrina Cristea fra Kirkens Bymisjon på den ukentlige runden rundt i Oslo sentrum for å komme i kontakt med EU-migranter som er sårbare for utnytting. De deler ut brosjyrer med informasjon fra Arbeidstilsynet. FOTO: ELINE BENJAMINSEN Eline Benjaminsen

Sola skinner over benkene på Grønland Torg i hovedstaden. Mennesker i shorts og sommerkjoler nyter sola og ferien.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ekstremisme

Nordmenn er naive i møte med rasisme og trusler mot mino­ri­teter, ifølge bokak­tu­elle ekstre­misme­forsker Anders Ravik Jupskås.

Adopsjon

Regje­ringens grans­kings­utvalg fant ulovlige og uetiske forhold i norsk utenlands­adop­sjon, men vil ikke avvikle ordningen. Det skuffer Sofie C. Valoyes Flores, som ble adoptert fra Colombia.

Arbeidsliv

Stadig flere syk­meldinger bestrides: – Går hardest utover de mest sår­bare