Protestene i Ecuador blir mer voldsomme

Notert

Rundt 10.000 demonstranter fra Ecuadors urbefolkning og fattige strøk i landet har de siste ukene samlet seg til store protester mot regjeringen. Torsdag eskalerte det ytterligere, da politiet i hovedstaden Quito brukte tåregass for å forhindre demonstrantene i å storme kongressen, ifølge AFP. Det er den kraftige prisstigningen, spesielt på drivstoff og mat, som utløste protestene som blir stadig mer voldelige. Demonstrantene krever at regjeringen innfører bedre levevilkår. Den høyreorienterte presidenten har innført unntakstilstand og portforbud som svar på protestene.KP

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I 20 år har den russiske kring­kas­teren RT stilt spørsmål vestlige medier ikke vil røre. ­– Vi har blitt den fremste stemmen for dissens, sier talsperson Anna Belkina.

Venezuela

Donald Trump har bygget opp store forvent­ninger om endring i Venezuela. Det kan ha satt ham i en skvis.

Analyse

Israelske veteraner har etablert hundrevis av tek-selskaper. Er de private suksess­his­to­rier eller statlige cybervåpen?