Notert

Festskrift til jubilant

NOTERT

Paul S. Amundsen Paul S. Amundsen

Kolon forlag feirer i kveld forfatter Pedro Carmona-Alvarez og utgivelsen av festskriftet «Jeg er venn med steinene mest fordi de ikke snakker sånn jeg snakker» på Litteraturhuset i Bergen. Carmona-Alvarez har nylig fylt 50 år og har vært forfatter i 25 år. I 1997 debuterte han som forfatter med diktsamlingen «Helter». Festskriftet har bidrag fra en rekke forfatterkolleger, blant annet Frode Grytten, Gro Dahle, Lars Saabye Christensen, Maria Navarro Skaranger og Sumaya Jirde Ali. Klassekampen gratulererer! HK

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kommentar

Noe har gått i stykker – ikke bare i Sverige, men overalt. Den enkle for­kla­ringen er at David Bowie var limet som holdt verden sammen.

Film

I fjor vant regis­sø­rene Oscar. Nå trues de av israelske ministre for sin nye film.

Kulturtirsdag

I høst fullføres tv-versjonen av «Hundre års ensomhet». Da var det på høy tid å få lest Gabriel García Márquez’ latin­ame­ri­kanske roman­klas­siker.