Skole

Peker på svekket SFO-tilbud

KORONA: Pandemien kan være en grunn til at sårbare barn blir dårligere ivaretatt enn for fire år siden, mener forskere. Her fra den stengte skolegården ved Bygdøy skole i Oslo i 2020. FOTO: ERIK JOHANSEN, NTB Erik JohansenKORONA: Pandemien kan være en grunn til at sårbare barn blir dårligere ivaretatt enn for fire år siden, mener forskere. Her fra den stengte skolegården ved Bygdøy skole i Oslo i 2020. FOTO: ERIK JOHANSEN, NTB Erik Johansen

NTNU har sett på skolenes erfaringer med den nye rammeplanen for SFO. Den ble innført i 2021. Ett av målene var at SFO skulle inngå i det totale samarbeidet rundt sårbare barn. Forskerne mener det kan se ut til at barn med særskilte behov blir dårligere ivaretatt nå.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Olje

Både Equinor og Aker BP vil nå at mest mulig av Wisting-ut­byg­gingen skal gå til norsk leve­ran­dør­in­du­stri, sier Equinor-topp.

Turisme

Nordlyset trekker nå flere turister til Troms enn mid­natts­sola, viser nye tall fra turist­næ­ringen.

Olje

LO pressar på for å dra Wisting-utbygginga heim til norsk leverandør­industri. Norsk Industri meiner det også er geopo­li­tiske grunnar til å velja norsk industri.