Kronikk

Bistandskutt, midt i krisa?

Krig og galopperende prisøkning rammer verdens fattige hardt. Samtidig kutter Norge i bistandsbudsjettet.

FRA VONDT TIL VERRE: I India har en langvarig hetebølge og prisøkninger på grunn av krigen i Ukraina ført til store svikt i kornproduksjonen, og nå har den indiske regjeringen forbudt eksport av hvete. Her bærer en bonde en bunt med hvete utenfor Jammu i India. FOTO: CHANNI ANAND, AP/NTB Channi AnandFRA VONDT TIL VERRE: I India har en langvarig hetebølge og prisøkninger på grunn av krigen i Ukraina ført til store svikt i kornproduksjonen, og nå har den indiske regjeringen forbudt eksport av hvete. Her bærer en bonde en bunt med hvete utenfor Jammu i India. FOTO: CHANNI ANAND, AP/NTB Channi Anand

To ødeleggende hendelser har rammet verden de siste to årene, i tillegg til den vedvarende ødeleggende virkningen klimaendringene har.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

Venstre­si­den bør støtte Frps forslag om en kjønns­nøy­tral likestil­lingslov.

VM-feberen har endelig sluppet taket. Det er på tide å rette blikket mot bakrommet.

Vi trenger en ny, uavhengig vurdering av om forut­set­nin­gene bak Nye Aker og Nye Rikshos­pi­talet fortsatt er realis­tiske.