Teater

Vi har alle vårt

Livet er ikkje lineært, og brått kan det skje ting som snur rundt på alt.

The Krumple og Teater Innlandet, Tynset kulturhus

Av: The Krumple.

Regi: Vincent Vernerie og ensemblet.

Scenografi og kostyme: The Krumple.

Koreografisk bistand: Catherine Béziex.

Med: Vincent Vernerie, Oda Kirkebø Nyfløtt, David Tholander, Léna Rondé og Maja Bekken.

Misunn ingen det skin av lykke han eig, for du kjenner ikkje hans løynde sorger, heiter det i eit gamalt ordtak. Slik tenker eg etter å ha sett «MEGAMEGA», ei uvanleg assosiasjonsrik framsyning som er ein samproduksjon mellom The Krumple og Teater Innlandet. I eit fysisk og leikent teaterspråk med fullt av overraskingar gir dei oss på illustrerande og opplevingsrikt vis fem heilt kvardagslege lagnadar som bør vere til å kjenne seg att i for dei fleste.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

"Gi meg hånden"

«Gi meg hånden» ser ut som godt teater, men i urpremieren på Arne Lygres «Gi meg hånden» spiller ikke tekst og regi på lag.

Teater

KAUK

«KAUK» er ei leiken og upretensiøs framsyning der alvoret heile tida ligg på lur.

Melding

For lukkede dører

Ei velregissert oppsetjing om vårt sjølvpålagde helvete når vi gjer oss avhengige av stadfesting frå andre i staden for å stå for eigne val.