Teater

Vi har alle vårt

Livet er ikkje lineært, og brått kan det skje ting som snur rundt på alt.

The Krumple og Teater Innlandet, Tynset kulturhus

Av: The Krumple.

Regi: Vincent Vernerie og ensemblet.

Scenografi og kostyme: The Krumple.

Koreografisk bistand: Catherine Béziex.

Med: Vincent Vernerie, Oda Kirkebø Nyfløtt, David Tholander, Léna Rondé og Maja Bekken.

Misunn ingen det skin av lykke han eig, for du kjenner ikkje hans løynde sorger, heiter det i eit gamalt ordtak. Slik tenker eg etter å ha sett «MEGAMEGA», ei uvanleg assosiasjonsrik framsyning som er ein samproduksjon mellom The Krumple og Teater Innlandet. I eit fysisk og leikent teaterspråk med fullt av overraskingar gir dei oss på illustrerande og opplevingsrikt vis fem heilt kvardagslege lagnadar som bør vere til å kjenne seg att i for dei fleste.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Uendelig liv

Empatisk regi og presise skuespillerprestasjoner gjør «Uendelig liv» til ­interessant teater, men kritikken og brodden forsvinner som dugg for solen.

Teater

Treeworks

Naturen utkonkurrerer menneskene i «Treework».

Teater

Kvartal 99

En litt underutviklet tekst til tross er «Kvartal 99» et verdig punktum i den ambisiøse og makeløse Særp Tropez-trilogien.