Vestbredden

Krever at drapet granskes

Journalist fra Al Jazeera ble skutt og drept i Jenin på okkuperte Vestbredden:

SAMLET: Kolleger av den drepte journalisten Shireen Abu Akleh, blant andre Sandy Soleiman (i stripete genser), er samlet i sorg ved Al Jazeeras kontorer i Ramallah sammen med områdets guvernør, Laila Ghannam (med skjerf). Her følger de med på en nyhetssending om drapet. SAMLET: Kolleger av den drepte journalisten Shireen Abu Akleh, blant andre Sandy Soleiman (i stripete genser), er samlet i sorg ved Al Jazeeras kontorer i Ramallah sammen med områdets guvernør, Laila Ghannam (med skjerf). Her følger de med på en nyhetssending om drapet.

Det siste døgnet har en video fra en flyktningleir i Jenin gått viralt på sosiale medier. Videoen fanger opp skuddsalvene som haglet i den palestinske byen på morgenen i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Om tre uker går Israel til sitt første valg etter den største sikkerhets­katastrofen i landets historie. For mange er Benjamin Netanyahu fortsatt den eneste som kan redde dem.

Brasil

Familien Bolsonaro har sikret seg en rekke plasser i Kongressen. – Brasil slik vi kjenner det, er nå nesten full­sten­dig erstattet, sier analytiker.

Jemen

En ny offensiv prøver å drive Houthi-militsen tilbake. Begge sider tror USA kan være på vei inn i krigen.