Roter i vepse­bo­let

FØLGER MAKTA: Egentlig ville filmskaper Håvard Bustnes lage film om Trond Giskes vei til statsministerjobben. Nå er han er aktuell med dokumentarfilmen «Trond Giske – Makta rår» om Giskes forsøk på å gjøre politisk comeback. Hanne Marie Lenth SolbøFØLGER MAKTA: Egentlig ville filmskaper Håvard Bustnes lage film om Trond Giskes vei til statsministerjobben. Nå er han er aktuell med dokumentarfilmen «Trond Giske – Makta rår» om Giskes forsøk på å gjøre politisk comeback. Hanne Marie Lenth Solbø

Trond Giske er på turné i Trøndelag med en liten rødmalt campingvogn på slep. Men det er ikke det eneste han drasser med seg under valgkampen i 2019: Dokumentarfilmskaper Håvard Bustnes titter fram fra baksetet. Hvordan havnet han der?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Portrett

Han har vore med å stoppa norsk EU-medlemskap, snekra saman ei rødgrøn regjering, og har stått i heisen med Yasir Arafat. No trer Jan Davidsen av.

Rania Iraki sørger over sine to nevøer og sitt hjemland Palestina. I alt det mørke har uventede muligheter dukket opp.

Eg trur eg vart øydelagd av å lese litteratur for tidleg, seier poeten