Analyse

Splitter Tunisia

Saied avsetter medlemmene i domstolenes høyeste råd:

DELT: «Redd vårt demokrati», krevde demonstranter mot president Kais Saied i går. Andre demonstrerte til støtte for presidenten. Bare når og om Tunisia holder valg som planlagt i desember i år, kan vi slå fast hvem som har mest støtte. FOTO: HASSENE DRIDI, AP/NTB Hassene DridiDELT: «Redd vårt demokrati», krevde demonstranter mot president Kais Saied i går. Andre demonstrerte til støtte for presidenten. Bare når og om Tunisia holder valg som planlagt i desember i år, kan vi slå fast hvem som har mest støtte. FOTO: HASSENE DRIDI, AP/NTB Hassene Dridi

Tunisia ble lenge ansett som det eneste landet der demokratiseringsprosessen så ut til å lykkes i kjølvannet av Den arabiske våren. Nå er tunisierne splittet i synet på hva slags framtid de er på vei mot.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Tekgigantene

Teksel­ska­pene utfordrer Europas suve­re­nitet, mener tidligere tek-konsulent

Venezuela

Freds­pri­sen kan ha ødelagt Norges rolle som megler i Venezuela, advarer kilder tett på forhand­lin­gene.

Midtøsten

Da USAs president ankom Israel, var fange­ut­veks­lingen godt i gang. På vei dit hadde Donald Trump uttalt at han ville revurdere Tony Blairs rolle i det såkalte «freds­rå­det».