Analyse

Splitter Tunisia

Saied avsetter medlemmene i domstolenes høyeste råd:

DELT: «Redd vårt demokrati», krevde demonstranter mot president Kais Saied i går. Andre demonstrerte til støtte for presidenten. Bare når og om Tunisia holder valg som planlagt i desember i år, kan vi slå fast hvem som har mest støtte. FOTO: HASSENE DRIDI, AP/NTB Hassene DridiDELT: «Redd vårt demokrati», krevde demonstranter mot president Kais Saied i går. Andre demonstrerte til støtte for presidenten. Bare når og om Tunisia holder valg som planlagt i desember i år, kan vi slå fast hvem som har mest støtte. FOTO: HASSENE DRIDI, AP/NTB Hassene Dridi

Tunisia ble lenge ansett som det eneste landet der demokratiseringsprosessen så ut til å lykkes i kjølvannet av Den arabiske våren. Nå er tunisierne splittet i synet på hva slags framtid de er på vei mot.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Storbritannia

Stats­mi­nister Keir Starmer vil ikke gå av, men en maktkamp tar allerede form i Labour. Det vil ødelegge mer for partiet, mener tidligere Labour-rådgiver James Schneider.

Iran-krigen

Egypt har sendt kampfly og luftvern til golfen.

Usa og kina

Donald Trump håper å bruke Kina-besøket til å lande en avtale med Iran, ifølge flere medier.