Palestina

Får fortsatt ingen tiltale

Den kronisk syke gutten Amal Nakhleh har tilbrakt et år i israelsk fengsel:

I FENGSEL: Helsetilstanden til Amal Nakhleh har skapt bekymringer for familien. Faren hans, Muamar Nakhleh, viser fram et bilde av den fengslede sønnen. © FOTO: MAJDI MOHAMMED, AP/NTB Majdi MohammedI FENGSEL: Helsetilstanden til Amal Nakhleh har skapt bekymringer for familien. Faren hans, Muamar Nakhleh, viser fram et bilde av den fengslede sønnen. © FOTO: MAJDI MOHAMMED, AP/NTB Majdi Mohammed

20. januar besluttet israelske myndigheter seg for å forlenge fengslingen av den palestinske gutten Amal Nakhleh til midten av mai. Han ble arrestert i januar i fjor som umyndig 17-åring, og har blitt holdt i administrativ arrest i ett år uten en offisiell tiltale.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Kommentar

Gjennom Pax Silica vil USA ta kontroll over Europas tekno­lo­giske framtid.

Venezuela

Venezuela trenger mye mer hjelp etter skjelvet, sier forskere: – Latterlig lite

Midtøsten

Vilkårlig diplomati, sier Egypts tidligere viseuten­riks­mi­nister om USAs freds­av­taler i Midtøsten. Han mener ulike strategier setter kjepper i hjulene for regional fred.