Strøm

Hamrer løs for strømpakke

NHO-forbund ber om strømstøtte for små og mellomstore trevarebedrifter:

SLITER: Hilde Wibe, sjef i Norske Trevarer, er innom Bjørn-Gunnar Eliasen hos BWood i Bærum. Eliasen sliter med høye strømregninger i bedriften og er fortvilt over situasjonen. Christopher OlssønSLITER: Hilde Wibe, sjef i Norske Trevarer, er innom Bjørn-Gunnar Eliasen hos BWood i Bærum. Eliasen sliter med høye strømregninger i bedriften og er fortvilt over situasjonen. Christopher Olssøn

Rekordhøye strømpriser skaper bekymring hos flere. Regjeringen har derfor de siste to ukene kommet med strømpakker til jordbruket og frivilligheten for å kompensere for høye priser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

– Geitene var mer effektive enn maskiner

Skole

Rettig­he­tene til den enkelte elev går på bekostning av felles­skapet i skolen, mener leder av Felles­skole­ut­valget Bjørn Haugstad.

Skule

Dei to største forbunda i orga­ni­sa­sjonen er ueinige om skuledagen bør utvidast.