Beredskap

Manglet plasser før korona

Flere av landets sykehus hadde allerede fulle intensivavdelinger før pandemien:

STILLE FØR STORMEN: Pål Klepstad, avdelingssjef på St. Olavs hospital, forteller at det var trangt om plassen allerede før pandemien. Avbildet er noe av det medisinske utstyret på intensiven på sjukehuset. FOTO: FRIDA HOLSTEN GULLESTAD Frida Holsten GullestadSTILLE FØR STORMEN: Pål Klepstad, avdelingssjef på St. Olavs hospital, forteller at det var trangt om plassen allerede før pandemien. Avbildet er noe av det medisinske utstyret på intensiven på sjukehuset. FOTO: FRIDA HOLSTEN GULLESTAD Frida Holsten Gullestad

– Vi lever i en daglig situasjon hvor vi strever med å finne plass.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Paul Martinez fikk avslag på opp­reis­ning etter trygde­skan­dalen. Nå håper han på ny vurdering etter frigivelse av hemmelig rapport.

Arbeidsliv

NHO-for­enin­gers ønske om å få Stortinget til å behandle striden om sykepenger kalles «uhørt og utidig» av rødgrønne politikere.

Revidert nasjonalbudsjett

Slapp tog-bombe: Gir klarsignal for private