Notert

Utsetter musikk-moms

NOTERT

© FOTO: LISE ÅSERUD, NTB Lise Åserud© FOTO: LISE ÅSERUD, NTB Lise Åserud

Utesteder, lokalradiostasjoner og andre storbrukere av musikk kan puste lettet ut etter at Skatteetaten utsetter innføringen av moms på rettighetsvederlag. Egentlig skulle rettighetsorganisasjoner som Gramo, Norwaco og Tono fra 1. januar begynne å kreve moms på vederlag. For dem som ikke er registrert i merverdiavgiftsregisteret, ville regningen for å spille musikk dermed bli 25 prosent høyere. Skatteetaten jobber nå med en lovendring for å tilpasse regelverket og forventer at dette er på plass tidligst om seks måneder. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Picasso-ut­stil­lingen som har turnert Skan­di­navia, overvelder ikke. Uansett er den en seier for Trondheims ferske PoMo-museum.

Ny norsk sangbok

CC Cowboys’ «Bare fordi du kan» treffer Iver B. Neumann rett i innvollene.

Reklame

Reklame­by­rået Try lar kundene lage kampanjene selv – ved hjelp av kunstig intel­li­gens. Det vil føre til ned­­bemanning, mener professor.