Arbeidsliv

Åpner for overtid

IKKE FORNØYD: Leder for Norsk Sykepleierforbund Lill Sverresdatter Larsen. FOTO: RUNE STOLTZ BERTINUSSEN, NTB Rune Stoltz BertinussenIKKE FORNØYD: Leder for Norsk Sykepleierforbund Lill Sverresdatter Larsen. FOTO: RUNE STOLTZ BERTINUSSEN, NTB Rune Stoltz Bertinussen

Mandag ble det enighet mellom KS og flere arbeidstakerorganisasjoner om en kompensasjonsavtale for økt bruk av merarbeid og overtid som følge av koronasituasjonen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Førdefjorden

Regje­ringen tillater fortsatt gruvede­po­ni i Førde­fjor­den. Nå vurderer EU-organet ESA nye skritt.

Fotball-vm

Lykkelige, varme, stolte og sammen: I parker og bakgårder i Oslo flokker nordmenn fra hele verden til stor­skjer­men for å følge den norske fotball­tri­umfen.

Barnevern

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) varsler at flere kommuner skal teste ut nye måter å jobbe med barnevern på.