Økonomi

Deler ut juleesker på fritida

I flere kommuner samarbeider Nav og barnevernet med et frivillig prosjekt:

PÅ TVERS: «Gi en jul» er et frivillig prosjekt som samarbeider med Nav og barnevernet i ulike kommuner om å dele ut mat og gaver til familier som ønsker hjelp i tillegg til ytelsen de mottar fra Nav. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønPÅ TVERS: «Gi en jul» er et frivillig prosjekt som samarbeider med Nav og barnevernet i ulike kommuner om å dele ut mat og gaver til familier som ønsker hjelp i tillegg til ytelsen de mottar fra Nav. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Hvert år sitter ansatte på Nav og må vurdere hvem som skal få noen ekstra kroner til julefeiringen. Folk med lite penger kan søke om et ekstra bidrag for å feire høytider.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.

Sikkerhet

Fra sikker­hets­kon­fe­ransen i Polen mener Espen Barth Eide at Norge er tryggere nå – tross Trumps baksende glideflukt mot Putin.