Økonomi

Deler ut juleesker på fritida

I flere kommuner samarbeider Nav og barnevernet med et frivillig prosjekt:

PÅ TVERS: «Gi en jul» er et frivillig prosjekt som samarbeider med Nav og barnevernet i ulike kommuner om å dele ut mat og gaver til familier som ønsker hjelp i tillegg til ytelsen de mottar fra Nav. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønPÅ TVERS: «Gi en jul» er et frivillig prosjekt som samarbeider med Nav og barnevernet i ulike kommuner om å dele ut mat og gaver til familier som ønsker hjelp i tillegg til ytelsen de mottar fra Nav. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Hvert år sitter ansatte på Nav og må vurdere hvem som skal få noen ekstra kroner til julefeiringen. Folk med lite penger kan søke om et ekstra bidrag for å feire høytider.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

Europa har slått nok en dyster varme­re­kord. Selv om det kan bli plagsomt varmt også i Norge, venter ikke ekspertene noen hetebølge på våre bredde­gra­der.

Fotball-vm

På Jordal kunst­gress­bane har alle samme favo­rittlag. Michael Kato (13) drømmer om å spille for det norske landslaget.

Distrikter

Målet var 500 nye innbyggere. Etter fem år med oppbygging av Evenes flystasjon har kommunens innbyg­gertall kun økt med 130.