Notert

Slår tilbake mot PFU

NOTERT

FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr/ KlassekampenFOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr/ Klassekampen

Document og NRK har flest fellelser i Pressens Faglige Utvalg (PFU) i år. Document har sju fellelser, og NRK kan få like mange, viser en opptelling Journalisten har gjort. – Når Document felles sju av sju ganger i PFU, har man to valgmuligheter: Enten er det vi som hele tida gjør feil, eller så er det noe galt med vurderingsevnen til PFU. Jeg vil si at det kanskje er begge deler, sier ansvarlig redaktør Hans Rustad. Han sier at de må skjerpe seg på tilsvarsrett, men synes også det virker som at det finnes en politisk slagside i PFU. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Sosiale medier

Meta står overfor sin største rettssak noensinne. Medieviter ser et para­digme­skifte i måten teksel­ska­pene stilles til veggs på.

Akademia

På tre uker gikk Jason Arday fra akade­mi­ker­stjerne til skanda­lisert eks-professor. Norske forskere advarer om umennes­kelig mediepress.

Kulturtirsdag

To norske kunstnere har nylig laget hver sin versjon av radio­pro­grammet «Sommer i P2». Duoen under­bygger myter og engasjerer om hverandre.