I dag

Nyheter

Min venninne og jeg har funnet tonen i en felles undring over hva slags nyheter radiomediene, særlig NRK, velger å prioritere. Hun begriper ikke hvorfor nyhetssendingene skal pepre oss med informasjon om all verdens privatpersoner som begår mer eller mindre alvorlige kriminelle handlinger. Hvorfor skal vi måtte høre på intervjuer med politifolk som bare gjentar det nyhetsleseren sier, eller nyheter som at «Smittetrykket er høyest i Stovner bydel». «Hvorfor skal vi vite alt dette?» spør hun meg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Høyre

Påtrop­pende byråds­leder Chris Jørgen Rødland vil få Høyres bergens­po­litikk til å skinne. Men i skyggene truer Frp-spøkelset.

Homo politicus

Kan eldre­bøl­gen løse bolig­krisen?

Musikk

Øyafes­ti­valen ble i fjor utsatt for massiv kritikk. Nå slår festi­valsjef Henry Leeves tilbake og avviser hele premisset for boikott­kam­panjen.